Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Ve státní svátek 5. a 6. 7. (i v pondělí) máme otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Archiv 2013 Výstavy 2013 → „CHLADNOKREVNÝ KŮŇ - pomocník, partner a přítel“

Výstavy 2013

CHLADNOKREVNÝ KŮŇ - pomocník, partner a přítel

Výstava fotografií Veroniky Kučírkové Kroftové a Miloše Hampla na téma využití chladnokrevných koní v dnešní době, především při práci v lese, na poli, při oslavách nebo při závodech v dovednosti. 

Fotografie chladnokrevných koní autoři sbírali téměř dva roky a najezdili za nimi spousty kilometrů napříč Českou republikou. Proč právě chladnokrevníci? Jsou to koně po generace utváření těžkou prací, kterou museli vykonávat, pečlivě vybíraní, aby rozvíjeli nejen své fyzické vlastnosti - velikost, mohutnou kostru a osvalení, a přitom skromnost a tvrdost, ale též typické povahové rysy - klid, trpělivost a ochotu vyhovět člověku; navzdory názvu je jejich krev stejně teplá jako krev jiných koní. Jsou trochu Popelkou mezi tou spoustou koňských plemen, a přece si naši pozornost zaslouží. Pozorovat je při práci je velký zážitek, ať už při tom, jak šlapou kilometry po políčku sem a tam s pluhem, bránami či secím strojem, nebo při práci v lese - to je hotový koncert a vrchol koňařského umění. Kůň je ovládán často pouhým slovem a některé situace musí řešit zcela sám. Snad vám výstava jejich životy alespoň trochu přiblíží a vy si je zamilujete stejně jako my.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY

se konala v úterý 29.1.2013 v 17 hodin ve foyer teplického zámku. O fotografiích a koních a lidech na nich zachycených povídala autorka výstavy Veronika Kučírková Kroftová.

Vstup zdarma

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek