Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2014 Výstavy 2014 → „Výstava fotografií PODMOŘSKÁ SETKÁVÁNÍ“

Výstavy 2014

PODMOŘSKÁ SETKÁVÁNÍ

4. 3. - 13. 4. / Jízdárna

Autorská výstava 70 velkoplošných podmořských fotografií Martiny Balzarové pořízených zejména v Egyptě, Vietnamu a Indonésii. Na velkých snímcích tu uvidíte živočichy, kteří jsou ve skutečnosti velcí jen několik málo centimetrů a pokocháte se i širokoúhlými záběry na kouzelný podmořský svět. Součástí výstavy je i několik panelů se zajímavými "drby" a biologickými informacemi o vybraných druzích mořských živočichů.
---
Autorka fotografií Mgr. Martina Balzarová (*1987) je rodačkou z Teplic. Vystudovala obor Zoologie, specializace Ekologie živočichů, a dále pokračuje v doktorském programu na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Zaměřuje se převážně na ekologii a etologii mořských bezobratlých živočichů. Ve svém výzkumu se aktuálně věnuje právě ekologii a etologii krevet žijících v symbióze s mořskými sasankami v Rudém moři v Egyptě. Aktivně se účastní mezinárodních projektů - Turtle Watch, Coral reef Check, SharkSchool, na ochranu a výzkum mořského života.
S potápěním začala již ve dvanácti letech a od čtrnácti let se věnuje podvodní fotografii. Navštívila i vzdálené exotické země jako jsou: Papua Nová Guinea, Bali, Sulawesi, Vietnam, Mexiko, Tanzánie - Zanzibar, a to hlavně díky fotografování, potápění a biologickým expedicím.
Pravidelně publikuje fotografie, cestopisné reportáže a biologické články v mnoha českých časopisech a periodikách. Za své podmořské fotografie získala mnohá ocenění nejen v Čechách, ale i na zahraničních festivalech.
Mezi její největší úspěchy patří zejména cena z mezinárodního festivalu ve Francii - Antibes, kde získala dva roky po sobě cenu PRIX Our World Underwater Scholarship Society pro fotografy do 25 let. Mnohá ocenění získala nejen na soutěžích podvodní fotografie ale také mezi "suchozemskými" fotografy. Cenu časopisu Photoart v národní soutěži a také bronzovou medaili na mezinárodní soutěži ZEMSKÝ RÁJ.
Jako autorka námětů a scénářů spolupracuje také na natáčení dokumentárních filmů z podmořského světa, včetně úspěšného dokumentu České televize "Podmořská fotografka a potápěčka Martina Balzarová" z cyklu Nehasit! Hořím! věnovaný právě její činnosti a tvorbě. Se svými zážitky a zkušenostmi seznamuje širokou veřejnost nejen pomocí fotografií. Pravidelně pořádá besedy a přednášky pro školy a veřejnost o podmořském světě a zemích, které osobně poznala. Občas její zajímavé vyprávění můžete slyšet také v radiu či televizi v pořadech o cestování a mořské biologii.
Její výstavní kolekce TVÁŘE MOŘE má velký úspěch v mnoha městech České republiky a oslovila nejen sportovní potápěče ale i širokou veřejnost. Jeden z návštěvníků napsal do památní knihy výstavy: "Nádherné...je to svoboda korunována obrazem živých šperků". Tato slova mohou být dobrou pozvánkou a pokud Vás zajímá podmořský svět a fotografování, určitě by jste si tuto výstavu neměli nechat ujít.

Dům dětí a mládeže pořádá v rámci výstavy PODMOŘSKÁ SETKÁVÁNÍ

výtvarné a tvořivé dílny v Jízdárně teplického zámku

od 10. do 30. března 2014

vždy ve středu a ve čtvrtek od 13:30 do 17 hodin

Vstup zdarma

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek