Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv 2015 Výstavy 2015 → „Výstava NAMALOVANÁ RŮŽE NENÍ RŮŽE“

Výstavy 2015

Výstava NAMALOVANÁ RŮŽE NENÍ RŮŽE

30. 4. - 31. 5. / III. výstavní místnost
NAMALOVANÁ RŮŽE NENÍ RŮŽE
Výstava ve spolupráci s Kreativním centrem Ústí nad Labem představuje nejnovější práce žen, které navštěvují kurzy malby.
Vernisáž výstavy se koná 29. 4. 2015 v 16 hodin.

Tisková zpráva

Nedá se říci, že vystavené obrazy jsou jen dokladem snahy ovládnout některé malířské techniky a technologie, nebo dokladem nabytých malířských dovedností a fines. Autorky obrazů jsou v širokém spektru vizuálního umění marginální, jejich pokusy jsou amatérské a některé by mohly figurovat v oblasti insitního umění. Jde o produkci spontánní, regionální, silně spjatou s místem vzniku a produkci nereflektovanou, tedy nacházející se na okraji. A přesto překvapuje svou čistotou a touhou naplnit některé výzvy z mládí. Tenkrát, v situaci kdy je člověk na startu a ještě není jasné čím se stane, nepochybně slýchaly: Ale ty krásně kreslíš, nebo maluješ. Máš nadání. Tato výstava dokládá, že i po dlouhých letech je možné vrátit se k tomu, co jsme ve víru všedních životů ztratili a znovuobjevováním krásy a jejím vyjevením na ploše obrazu můžeme jasně formulovat svoji důstojnost. A to je nepochybně umění.

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek