Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Archiv 2016 Výstavy 2016 → „TŘI MALÍŘI NA CESTÁCH – díla a osudy teplických malířů “

Výstavy 2016

do 20. 11. / I. a II. výstavní místnost

TŘI MALÍŘI NA CESTÁCH – díla a osudy teplických malířů V. Blahoše (1906-1985), H. Fischera–Geisinga (1896-1984) a Waltra Kietze (1866-1941) ze sbírek teplického muzea, soukromých sběratelů a Vojenského historického ústavu v Praze

Výstava k výročí narození malířů dvou generací, jejichž život i dílo odráží historické události 20. století. Název výstavy symbolizuje cestu malířského hledání i cesty, kterými museli jít, aniž sami mohli jejich směr ovlivnit. Tvorbu tří malířů spojuje především zachycení krajiny. Václav Blahoš v Teplicích působil od 50. let do 70. let 20. století. Dodnes je v povědomí teplické veřejnosti, byl malíř francouzské a české krajiny, ale také malíř 1.Čs. brigády v Anglii během 2. světové války. Heribert Fischer-Geising, uznávaný saský malíř a grafik, malíř Krušných hor, teplický rodák, se do povědomí širší veřejnosti teprve dostává a Walter Kietz je pro Teplice velkou neznámou. Působil zde v letech 1919-1941 a výstava jej představí jako malíře Českého středohoří, severu Itálie i Afriky a připomene rovněž spojitost jeho jména se slavným návštěvníkem teplických lázní Richardem Wagnerem.

Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 29. 9. v 17 hodin. 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek