Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Ve státní svátek 5. a 6. 7. (i v pondělí) máme otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Archiv 2019 Výstavy 2019 → „ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ INSPIRUJÍCÍ“

Výstavy 2019

13. 9. – 3. 11. / III. výstavní místnost
ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ INSPIRUJÍCÍ
Výstava představuje díla známých umělců, kteří reflektují a zobrazují České středohoří jako krajinu s hlubokým duchovním nábojem. Garantem výstavy je architekt Ivan Nosek ze Spolku přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou. Na výstavě uvidíte panoramatické fotografie Jaroslava Poncara, akvarely Karla Kupky, perokresby Zdenky Kunčarové, roz. Zymákové, olejomalby, akvarely a lavírované kresby Václava Šrůtka a olejomalby Adalbert Esche a V. Mairycha ze soukromých sbírek. Akvatinty Herberta Kisze a olejomalby Walthera Kietze ze sbírek teplického muzea a olejomalby Jana Kalouse, Františka Doležala a Františka Hory zapůjčené z Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem.
Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 12. 9. v 17 hodin.
Fotografie z vernisáže

Fotogalerie výstavy

 Občanské sdružení přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou je pokračovatelem Občanského sdružení pro znovuobnovení kapličky a obnovení návsi v Bílce. Zasloužilo se o obnovu kaple svatého Václava a návsi v Bílce a bylo za to oceněno čestným uznáním v soutěži Stavba desetiletí v Ústeckém kraji za snahu o duchovní rehabilitaci krajiny.
Jeho projekt Cesta přátelství, nad kterým převzal záštitu tehdejší prezident České republiky Václav Havel, získal třetí místo v celostátní soutěži nadace Prorok, kategorie Projekt roku 2000 a čestné uznání v soutěži Stavba Ústeckého kraje 2004.

Organizace si klade za cíl informovat veřejnost o chráněné oblasti Českého středohoří a přispívat k enviromentální výchově.

V roce 2000 uvedlo v život tradiční svatováclavské slavnosti. Letos se v Bílce pod Milešovkou v sobotu 28. 9. od 14 hodin konala již XX. svatováclavská slavnost.

Fotografie ze slavnosti

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek