Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně
každou celou hodinu
úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17
50 / 30 Kč

VÝSTAVY
úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17
30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Archiv 2019 Výstavy 2019 → „Julius Payer a pověsti dalekého severu“

Výstavy 2019

5. 1. v 16 hodin / I. a II. výstavní místnost

Komentovaná prohlídka výstavy Julius Payer a pověsti dalekého severu
O inuitských, grónských a sámských mýtech Vám povypráví dobrodruh, dlouholetý český velvyslanec v Dánsku a ředitel českého centra ve Stockholmu Zdeněk Lyčka, který se rovněž věnuje překládání severské a angloamerické literatury.

Julius Payer a pověsti dalekého severu
Výstava obrazu Julia Payera z teplických muzejních sbírek a ilustrací inuitských, grónských a sámských mýtů a pověstí Árona z Hůrky, Luboše Drtiny a Martina Velíška.

Fotogalerie z vernisáže

ARKTICKÝ FESTIVAL 2019

Dny arktické a české kultury a vědy navazující na projekt DOMA NA ŠPICBERKÁCH 2018, který se uskutečnil 21. srpna –13. září 2018 ve špicberském správním středisku Longyearbyen a v bývalém ruském těžebním městečku Pyramida na Špicberkách. Českému odbornému publiku i široké veřejnosti budou od 7. listopadu 2019 do 31. ledna 2020 představeny úspěchy severských a českých vědců při výzkumu Arktidy, kultura a historie arktických národů a společné česko-arktické kulturní a vědecké aktivity v Česku a v Arktidě. Diváci poznají mimo jiné specifika arktické kultury ze Špicberk, Grónska, Laponska, Norska a Dánska formou přednášek, literárních besed, koncertů, filmových a divadelních představení. Po zahájení v Praze a Teplicích ve dnech 7.–11. 11. bude festival pokračovat kromě Prahy a Teplic také v Českých Budějovicích a Plzni.
Na projektu spolupracují tyto instituce v České republice a v zahraničí: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Karlova univerzita v Praze, Divadlo Archa, Severský filmový klub, kino Lucerna, Komorní kino Evald, Ponrepo, Městská knihovna v Praze, Geofyzikální ústav AV ČR, nakladatelství Argo a Dauphin, Skandinávský dům, Česká centra, Regionální muzeum v Teplicích, kino Květen v Teplicích, hudební klub Hvjezda v Teplicích, klub Horká vana v Českých Budějovicích, hudební klub Velbloud v Českých Budějovicích, Galerie Evropského domu v Plzni, kino Beseda v Plzni, Ministerstvo financí ČR (administrace Norských fondů), Velvyslanectví Norska v Praze, Velvyslanectví Kanady v Praze, Velvyslanectví Dánska v Praze, Velvyslanectví Finska v Praze, Velvyslanectví Švédska v Praze, UNIS (Univerzitní centrum na Špicberkách), Norský polární institut, Sámská rada/Norsko, Institut Fridtjofa Nansena aj.
Arktický festival pořádá Centrum polární ekologie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s UNIS v Longyearbyenu za finančního přispění Fondu pro bilaterální vztahy v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021.

Teplice: koncert UJD (Kry) v hudebním klubu Hvjezda (18. 1. 2020)

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek