Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

 

Muzeum Teplice Výstavy a akce Výstavy → „ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ INSPIRUJÍCÍ“

Výstavy

13. 9. – 3. 11. / III. výstavní místnost
ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ INSPIRUJÍCÍ
Výstava představuje díla známých umělců, kteří reflektují a zobrazují České středohoří jako krajinu s hlubokým duchovním nábojem. Garantem výstavy je architekt Ivan Nosek ze Spolku přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou.
Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 12. 9. v 17 hodin.

Fotografie z vernisáže

Občanské sdružení přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou je pokračovatelem Občanského sdružení pro znovuobnovení kapličky a obnovení návsi v Bílce. Zasloužilo se o obnovu kaple svatého Václava a návsi v Bílce a bylo za to oceněno čestným uznáním v soutěži Stavba desetiletí v Ústeckém kraji za snahu o duchovní rehabilitaci krajiny.
Jeho projekt Cesta přátelství, nad kterým převzal záštitu tehdejší prezident České republiky Václav Havel, získal třetí místo v celostátní soutěži nadace Prorok, kategorie Projekt roku 2000 a čestné uznání v soutěži Stavba Ústeckého kraje 2004.

Organizace si klade za cíl informovat veřejnost o chráněné oblasti Českého středohoří a přispívat k enviromentální výchově.

V roce 2000 uvedlo v život tradiční svatováclavské slavnosti. Letos se v Bílce pod Milešovkou v sobotu 28. 9. od 14 hodin koná již XX. svatováclavská slavnost.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek