Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Výstavy a akce Výstavy → „Julius Payer a pověsti dalekého severu“

Výstavy

12. 11. - 5. 1. 2020 / I. a II. výstavní místnost
Julius Payer a pověsti dalekého severu
Výstava obrazů Julia Payera z teplických muzejních sbírek a ilustrací inuitských, grónských a sámských mýtů a pověstí Árona z Hůrky, Luboše Drtiny a Martina Velíška. Výstava je součástí Arktického festivalu, který od 7. listopadu 2019 do 31. ledna 2020 představí v Teplicích, Praze, Českých Budějovicích a v Plzni současné společné kulturní a vědecké aktivity v Česku a v Arktidě.
Vernisáž výstavy se uskutečnila v neděli 10. 11. v 17 hodin.

Fotogalerie z vernisáže

Arktický festival 2019 - program

ARKTICKÝ FESTIVAL 2019

Dny arktické a české kultury a vědy navazující na projekt DOMA NA ŠPICBERKÁCH 2018, který se uskutečnil 21. srpna –13. září 2018 ve špicberském správním středisku Longyearbyen a v bývalém ruském těžebním městečku Pyramida na Špicberkách. Českému odbornému publiku i široké veřejnosti budou od 7. listopadu 2019 do 31. ledna 2020 představeny úspěchy severských a českých vědců při výzkumu Arktidy, kultura a historie arktických národů a společné česko-arktické kulturní a vědecké aktivity v Česku a v Arktidě. Diváci poznají mimo jiné specifika arktické kultury ze Špicberk, Grónska, Laponska, Norska a Dánska formou přednášek, literárních besed, koncertů, filmových a divadelních představení. Po zahájení v Praze a Teplicích ve dnech 7.–11. 11. bude festival pokračovat kromě Prahy a Teplic také v Českých Budějovicích a Plzni.
Na projektu spolupracují tyto instituce v České republice a v zahraničí: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Karlova univerzita v Praze, Divadlo Archa, Severský filmový klub, kino Lucerna, Komorní kino Evald, Ponrepo, Městská knihovna v Praze, Geofyzikální ústav AV ČR, nakladatelství Argo a Dauphin, Skandinávský dům, Česká centra, Regionální muzeum v Teplicích, kino Květen v Teplicích, hudební klub Hvjezda v Teplicích, klub Horká vana v Českých Budějovicích, hudební klub Velbloud v Českých Budějovicích, Galerie Evropského domu v Plzni, kino Beseda v Plzni, Ministerstvo financí ČR (administrace Norských fondů), Velvyslanectví Norska v Praze, Velvyslanectví Kanady v Praze, Velvyslanectví Dánska v Praze, Velvyslanectví Finska v Praze, Velvyslanectví Švédska v Praze, UNIS (Univerzitní centrum na Špicberkách), Norský polární institut, Sámská rada/Norsko, Institut Fridtjofa Nansena aj.
Arktický festival pořádá Centrum polární ekologie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s UNIS v Longyearbyenu za finančního přispění Fondu pro bilaterální vztahy v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021.

Teplice: listopad 2019 - leden 2020 - výstava na teplickém zámkum (vernisáž 10. 11. 2019), promítání arktických filmů v kině Květen a koncert UJD (Kry) v hudebním klubu Hvjezda (18. 1. 2020)

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek