Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Výzva pro veřejnost

zlaty-dzbanek.jpg

Oceňte s námi regionální lidové řemeslníky!

Regionální centrum pro Tradiční lidovou kulturu vyzývá širokou veřejnost k nominaci na cenu Zlatý džbánek za zachování a rozvoj lidových tradic Ústeckého kraje.

Ohlášení akce spojené s tradiční lidovou kulturou v Ústeckém kraji     

Žádáme veřejnost o poskytování informací o akcích spojených s tradiční lidovou kulturou. Akce nahlašte pracovníkům Regionálního muzea v Teplicích (tel. 412 359 000, Zámecké náměstí 14, 415 01 Teplice nebo info@muzeum-teplice.cz).

Uvítáme jakékoli informace o událostech lidového charakteru v celém Ústeckém kraji.

Aktivní účast na dokumentaci nehmotné lidové kultury v Ústeckém kraji  

Do dokumentace nehmotných lidových statků v Ústeckém kraji bychom rádi zapojili veřejnost  - soukromé osoby i organizace. Na našich stánkách naleznete Návrhový list, jedná se o dokument, kde můžete vyplnit údaje o nehmotném lidovém statku. Řádně vyplněný dokument odešlete do Regionálního muzea v Teplicích (Zámecké náměstí 14, 415 01 Teplice nebo info@muzeum-teplice.cz). Odborný pracovník poté předloží Návrhový list odborné komisi pro Tradiční lidovou kulturu a ta rozhodne o zapsání tohoto statku na regionální seznam.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek