Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv Foto a video archiv 2018 → „OSLAVY 100 LET - volný vstup“

2018

OSLAVY 100 LET - volný vstup

Fotogalerie z akce

OSLAVY VZNIKU REPUBLIKY NA TEPLICKÉM ZÁMKU - tisková zpráva

Volným vstupem do všech zřizovaných kulturních institucí si Ústecký kraj ve dnech 26. - 28. 10. 2018 připomněl 100. výročí založení samostatného Československého státu. Regionální muzeum v Teplicích otevřelo v průběhu těchto tří dnů zdarma své výstavy a expozice s prodlouženou otevírací dobou do 18 hodin a zaznamenalo nebývalý zájem návštěvníků. V pátek 26. 10. tvořily většinu neplatících příchozích zejména školy. Expozice a výstavy navštívilo během pátku 252 žáků a studentů nejen teplických škol, ale i školní mládež například z Bíliny a Chlumce.
O víkendu 27. a 28. 10. zpestřily návštěvu teplického muzea dvě komentované prohlídky právě probíhajících výstav. V sobotu k výstavě Osudy knih - osudy lidí promluvila kurátorka výstavy PhDr. Jana Perutz Michlová. V neděli komentovanou prohlídku výstavy Teplice za 1. republiky 1918-1938 uskutečnily spoluautorky výstavy PhDr. Bohuslava Chleborádová a Mgr. Pavlína Boušková. Obě prohlídky se těšily vysoké návštěvnosti a byly velmi poutavé. Dotazy návštěvníků nebraly konce a lidé odcházeli nadmíru spokojeni. Výstavy během pátku a víkendu navštívilo celkem 862 lidí.
Velkou pozornost vyvolal také volný vstup do zámeckých expozic a románské expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích. Přestože počet průvodců byl o víkendu dvojnásobný, průvody zájemců o prohlídku nebraly konce. Celkem průvodci po expozicích v průběhu celkem 43 hodinových prohlídek provedli 447 lidí.
Regionální muzeum v Teplicích děkuje všem 1 309 návštěvníkům oslav vzniku Československé republiky na teplickém zámku a těší se na shledání na dalších akcích teplického muzea, které jsou pravidelně zveřejňovány v médiích a na muzejních webových stránkách a facebooku.

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek