Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2015 Akce 2015 → „Derniéra výstavy ČESKÉ ZPĚVNÍKY SBORU LITERÁTŮ A MĚSTO TEPLICE V 16. STOLETÍ“

Akce 2015

fotografie

fotografie PhDr. Jana Michlová

Závěrečná derniéra výstavy, na které ze zpěvníků zazpívají spolu s paní profesorkou Žižkovou a panem profesorem Knottem studenti teplické konzervatoře, se uskuteční ve čtvrtek 1. 10. v 17 hodin.
Úvodní slovo: PhDr. Jana Michlová a PhDr. Jitka ŽIžková, Ph.D.

Vstup volný

ČESKÉ ZPĚVNÍKY SBORU LITERÁTŮ A MĚSTO TEPLICE V 16. STOLETÍ
31. 7. - 4. 10. / I. a II. výstavní místnost
Výstava k poctě mistra Jana Husa z fondů muzejní knihovny představuje dva svazky ze sbírky rukopisů - graduál (1560) a kancionál (1566). Jedná se o památky, které těsně souvisejí s dějinami města Teplice. Dokazují vysokou úroveň městského společenství našeho města takřka před půl tisíciletím z několika hledisek. Zpěvníky dokládají převažující vliv českého obyvatelstva na spravování města a příklon českých měšťanů k náboženskému vyznání pod obojí, tj. utrakvistickému. Dále vypovídají nejen o existenci, ale i úrovni činnosti českého literátského bratrstva, připomínají cechy řemeslníků i jednotlivé teplické občany, členy bratrstva či představitele městské rady.

Videoupoutávka

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek