Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2016 Akce 2016 → „SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZA VLÁDY LUCEMBURKŮ“

Akce 2016

SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZA VLÁDY LUCEMBURKŮ

Výstava k 700. výročí narození Karla IV.

6. 5. – 13. 11. 2016 / Jízdárna teplického zámku

Jedinečná výstava uměleckých děl, uměleckořemeslných artefaktů a kulturně-historických a archivních dokumentů, spojených s vládou Lucemburků v severozápadních Čechách ze sbírek muzeí a galerií Ústeckého kraje, majetku římskokatolické církve, Státního oblastního archivu v Litoměřicích a Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě, kterou pořádá Ústecký kraj.

Pro školy vstup zdarma, i v pondělí a v dopoledních hodinách! Objednávky prohlídek na klasterkova@muzeum-teplice.cz

DOPROVODNÁ AKCE

1. - 6. 11. 2016 / Jízdárna teplického zámku
VYSTAVENÍ REPLIKY SVATOVÁCLAVSKÉ KORUNY na výstavě Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků
Svatováclavská koruna (Koruna svatého Václava) je jako česká královská koruna nejstarší a nejvýznamnější součástí českých korunovačních klenotů. Je zasvěcena svatému Václavovi a spolu s korunovačním žezlem a jablkem je uchovávaná v tzv. korunní komoře nad svatováclavskou kaplí katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. Vystavována je jen výjimečně, a to při významných státních událostech.

Zveme Vás na KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY repliky SVATOVÁCLAVSKÉ KORUNY s odborným výkladem historika Mgr. Lukáše Gavendy, které se uskuteční v sobotu 5. 11. 2016 každou půlhodinu od 13 do 17 hodin, tj. ve 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00 a 16:30 hodin. Vstupné 30,- / 20,- Kč.


 

 

 

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek