Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2017 Akce 2017 → „ROK BAROKA V TEPLICKÉM MUZEU “

Akce 2017

1. 7. - 20. 9. / expozice lázeňství na teplickém zámku
ROK BAROKA V TEPLICKÉM MUZEU
Rok 2017 je věnován baroku s nímž je spojena jedna z nejcennějších památek Teplic – Morový sloup Nejsvětější Trojice na Zámeckém náměstí, dílo nejslavnějšího sochaře českého baroka Matyáše Bernarda Brauna a jeho dílny. Smlouva na zhotovení díla byla uzavřena měsíc před narozením císařovny Marie Terezie 12. dubna 1717. Za dva roky sloup již dominoval náměstí. Malá prezentace v expozici teplického muzea představuje kopii smlouvy i originál grafického návrhu díla vytvořeného samotným Braunem, který je jediným kusem ve sbírkách muzeí a galerií ČR. Prezentace je věnována i prvnímu velkému restaurování Morového sloupu v roce 1895, které bylo vedeno slavným architektem Friedrichem Ohmanem. Malá výstava bude zakončena 20. září přednáškou, jež bude věnována Morovému sloupu, ale také barokní plastice na Teplicku. 

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek