Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv 2019 Akce 2019 → „Divadlo na teplickém zámku “

Akce 2019

pátek až neděle 30. 8. – 1. 9. / vnitřní nádvoří teplického zámku
DIVADLO NA ZÁMKU
Tradiční přehlídka divadelních a hudebních vystoupení na vnitřním nádvoří teplického zámku, vstup přes tzv. Ptačí schody, program na www.dkteplice.cz

MUZEJNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM PRO NÁVŠTĚVNÍKY DNZ 2019

Požár městského divadla v Teplicích roku 1919 (románská expozice)
Malá výstava a videoprezentace připomíná, že uplynulo 100 let od noci z 31. srpna na 1. září 1919, kdy vyhořelo první kamenné městské divadlo v Teplicích, které bylo z iniciativy městského zastupitelstva postaveno na jaře 1874 podle návrhu drážďanského architekta Bernharda Schreibera. Prezentaci historických fotografií a pohlednic k požáru divadla ze sbírek teplického muzea sestavila Mgr. Pavlína Boušková.

300 let morového sloupu v Teplicích (malovaný sál)
Výstava k 300. výročí vztyčení jednoho z největších (přes 20 metrů) a nejkrásnějších děl světoznámého barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna, morového sloupu na Zámeckém náměstí v Teplicích. Sloup nechal postavit tehdejší majitel teplického panství František Karel Clary – Aldringen v roce 1719, jehož portrét a smlouva se sochařem je mimo jiné součástí této malé výroční výstavy.

Grotta - umělá jeskyně (nádvoří)
Umělou jeskyni ve svém sídle v Teplicích vybudoval kolem roku 1630 Vilém Vchynský, věrný podporovatel Albrechta z Valdštejna, se kterým byl roku 1634 zabit v Chebu. Na konci 18. století, další z majitelů teplického panství, Jan Nepomuk Clary-Aldringen tyto prostory přestavěl podle antických vzorů. Restaurovaná grotta na teplickém zámku byla poprvé veřejnosti zpřístupněna v roce 2017.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek