Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně
každou celou hodinu
úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17
50 / 30 Kč

VÝSTAVY
úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17
30 / 20 Kč

Akce 2020

Anketa pro veřejnost

Chcete se zapojit do přípravy Strategie rozvoje kultury a kulturního dědictví Ústeckého kraje 2021-2030? Vyplňte přiložený dotazník do 31. 7. 2020.

divadlo-na-zamku---plakat.jpg

DIVADLO NA TEPLICKÉM ZÁMKU

pátek - neděle v 10, 14, 17 a 20 hodin / vnitřní nádvoří teplického zámku s možností občerstvení

d.jpg

Teplické muzeum je v pondělí 18. 5. otevřené ZDARMA!

Upozorňujeme návštěvníky, že v rámci protiepidemických opatření byl zaveden NOUZOVÝ NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD.

Vyhodnocení soutěže o stavebnice SEVA

Vyhodnocení soutěže o stavebnice SEVA proběhlo až nyní, neboť EXPOZIČNĚ HERNÍ VÝSTAVA STAVEBNICE SEVA byla předčasně ukončena z důvodu pandemie a muzeum muselo být donedávna uzavřeno. Ceny malým výhercům – Aničce a Kubíkovi, předal za teplické muzeum Mgr. Radek Spála. Všem děkujeme za účast v soutěži a výhercům srdečně gratulujeme.

Herní výstava stavebnice SEVA byla opět velmi úspěšná, proto již chystáme na podzim roku 2021 další výstavu s větší a dokonalejší hernou, tentokráte na retro vlně.
Na podzim příštího roku otevřeme ve výstavních místnostech teplického zámku expozičně - herní výstavu s názvem Kovozávody Semily - HRAVĚ I ZDRAVĚ, kde Vám díky sběrateli Petru Šimrovi představíme největší soukromou sbírku výrobků proslulých Kovozávodů Semily z let 1955-1993. Sbírka zahrnuje stavebnice a skládačky (Seva, Seko, Alfa, Kombi, Disco ad.), plastové mozaiky (Mosaic Color a Maxi), společenské a didaktické hry (Ukaž, co víš; Znáš odpověď aj.), magnetické mozaiky (např. Klobouk dolů, mozaika Brouček, Počty a hry s magnety), ale také hračky do vody (Akvaball, stříkací pistolky, delfín Filip apod.). Mezi další výrobní speciality ze Semil neodmyslitelně patří upomínkové televizorky s fotogalerií pohádek a známých míst nejen v ČR a magická tabulka Grafo. K vidění budou též natahovací hračky, střílecí pistolky a katapulty a dětské počítací váhy se závažím. V Kovozávodech se vyráběly také domácí a kuchyňské potřeby, např. ruční šicí stroj a mlýnky na kávu, kráječe ovoce a zeleniny, zdobičky na dorty a vykrajovátka, lisy na česnek nebo otvíráky na konzervy. Nebudou chybět ani malé mobilní váhy do 250 g, nástěnné kuchyňské, stojaté, osobní nebo kojenecké váhy, ale i staré kovové váhy a mincíře. Soukromá sbírka Petra Šimra byla oficiálně uznána jako největší sbírka v ČR a zapsána do databáze rekordů a kuriozit u agentury Dobrý den.

Máte se na co těšit!

pozvanka-zost.jpg

Slavnostní uvedení publikace Židovské osobnosti Teplicka

čtvrtek 4. 6. od 17.00 na terase teplického divadla

noc-kostelu-2020.jpg

Noc kostelů 2020

pátek 12. 6. - komentované prohlídky krypty a románské expozice od 17:30 do 21:00

-a-.jpg

VSTUP POVOLEN JEN SE ZAKRYTÝM OBLIČEJEM

Mimořádné opatření od 10. 9. 2020 do odvolání

dilny.jpg

Vzdělávací a tvůrčí dopoledne v muzeu

úterý - čtvrtek 11. - 13. 8. od 10 - 12 hodin

narod.jpg

„Přežije-li kultura, přežije národ!“

Společně podpořme kulturu a sdílejme tento citát!

1 2 3

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty |  |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek