Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2012

Exponát měsíce srpna

Zpracování obilí v 8. - 9. století v Hostomicích nad Bílinou

Exponátem měsíce srpna jsou archeologické nálezy z výzkumu Regionálního muzea v Teplicích, který probíhal v letech 2009 a 2010 v Hostomicích nad Bílinou. Tehdy zde byly objeveny zbytky slovanské osady z 8. až 1. poloviny 9. století. Nalezené zemní objekty, například obilní jámy, ohniště, hliněné pícky, kamenná pec a předměty denní potřeby, náležely osadníkům, kteří si postavili svá obydlí na obou svazích Ptačího údolí, kterým protéká Kladrubský potok. Dochované stopy po jejich činnosti jsou unikátním dokladem o existenci a způsobu života prvních známých slovanských osadníků na katastru dnešní obce a také vzácným útržkem historie našeho regionu v širším měřítku, neboť nález osady tohoto stáří je v našich dnešních podmínkách již velkou vzácností.

PhDr. Alexandra Rusó, archeoložka

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek