Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Exponáty měsíce 2012

Exponát měsíce srpna

Zpracování obilí v 8. - 9. století v Hostomicích nad Bílinou

Exponátem měsíce srpna jsou archeologické nálezy z výzkumu Regionálního muzea v Teplicích, který probíhal v letech 2009 a 2010 v Hostomicích nad Bílinou. Tehdy zde byly objeveny zbytky slovanské osady z 8. až 1. poloviny 9. století. Nalezené zemní objekty, například obilní jámy, ohniště, hliněné pícky, kamenná pec a předměty denní potřeby, náležely osadníkům, kteří si postavili svá obydlí na obou svazích Ptačího údolí, kterým protéká Kladrubský potok. Dochované stopy po jejich činnosti jsou unikátním dokladem o existenci a způsobu života prvních známých slovanských osadníků na katastru dnešní obce a také vzácným útržkem historie našeho regionu v širším měřítku, neboť nález osady tohoto stáří je v našich dnešních podmínkách již velkou vzácností.

PhDr. Alexandra Rusó, archeoložka

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek