Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Ve státní svátek 5. a 6. 7. (i v pondělí) máme otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Exponáty měsíce 2014

Exponát měsíce července

100. výročí vypuknutí 1. světové války

foyer Regionálního muzea v Teplicích / vstup volný

První světová válka představuje zásadní přelom v moderních dějinách. Největší a nejkrutější válečný konflikt, který do té doby lidstvo prožilo, nasazení nových smrtících zbraní, apokalyptické zážitky vojáků na frontách, strádání obyvatel v zázemí, jakož i geografický rozsah konfliktu, politické, sociální a mocenské zvraty – to vše natrvalo změnilo nejen mapu světa, ale i zažité společenské pořádky.

Události, k nimž došlo v červnu a červenci roku 1914, sice evropskou a světovou veřejnost zneklidnily, málokdo si však dokázal představit obrovský rozsah konfliktu, jenž se stal realitou již o několik týdnů později. Došlo tak k rozšíření zprvu malého, lokálního sporu ve válku nejprve evropskou, později světovou, která měla trvat více než čtyři roky.

Ve sbírkách teplického muzea se nachází řada předmětů nejrůznějšího charakteru a provenience, které s 1. světovou válkou souvisejí. Některé z nich nyní vystavujeme jako exponát měsíce. Spíše než úlohu, kterou jednotlivé mocnosti sehrály v souvislosti s výsledky konfliktu, bychom rádi připomněli krutost války a všechna lidská neštěstí, která s sebou přinesla.

Pracovníci a pracovnice historického oddělení

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek