Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Exponáty měsíce 2014

Exponát měsíce července

100. výročí vypuknutí 1. světové války

foyer Regionálního muzea v Teplicích / vstup volný

První světová válka představuje zásadní přelom v moderních dějinách. Největší a nejkrutější válečný konflikt, který do té doby lidstvo prožilo, nasazení nových smrtících zbraní, apokalyptické zážitky vojáků na frontách, strádání obyvatel v zázemí, jakož i geografický rozsah konfliktu, politické, sociální a mocenské zvraty – to vše natrvalo změnilo nejen mapu světa, ale i zažité společenské pořádky.

Události, k nimž došlo v červnu a červenci roku 1914, sice evropskou a světovou veřejnost zneklidnily, málokdo si však dokázal představit obrovský rozsah konfliktu, jenž se stal realitou již o několik týdnů později. Došlo tak k rozšíření zprvu malého, lokálního sporu ve válku nejprve evropskou, později světovou, která měla trvat více než čtyři roky.

Ve sbírkách teplického muzea se nachází řada předmětů nejrůznějšího charakteru a provenience, které s 1. světovou válkou souvisejí. Některé z nich nyní vystavujeme jako exponát měsíce. Spíše než úlohu, kterou jednotlivé mocnosti sehrály v souvislosti s výsledky konfliktu, bychom rádi připomněli krutost války a všechna lidská neštěstí, která s sebou přinesla.

Pracovníci a pracovnice historického oddělení

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek