Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzejní noc 2010

VI. TEPLICKÁ MUZEJNÍ NOC

Vše, co vidíme a vnímáme, je relativní. Rozpoznat skutečnost od klamu není vždy samozřejmé. Jsou případy, kdy si sami nejsme jisti, zda to, co vidíme nebo zažíváme, není pouhá iluze, výplod naší fantazie či snu. Někdy si s námi pohrává příroda sama, aby zmátla naše smyslové vjemy a vyvolala v nás potřebu představivosti, jindy je autorem mystifikace sám člověk. Ve středověku lidé věřili, že lze vyrobit elixír mládí nebo že se Slunce otáčí kolem Země. Dnes nám to připadá směšné, ale jak je to vlastně vesmírem a prostorem ve skutečnosti? Existují duchové či jiné světy? Není to, co se nám jeví jako realita, pouhou fikcí? Hra s lidským vnímáním nezná mezí. Hranice mezi iluzí a realitou je totiž velmi křehká. Přiznejme si však, že občas je příjemné opustit aspoň v myšlenkách skutečnost a oddat se iluzi a snění. Šestá Teplická muzejní noc vám takový zážitek nabízí…

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek