Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Archiv 2011 Muzejní noc 2011 → „VII. TEPLICKÁ MUZEJNÍ NOC“

Muzejní noc 2011

VII. TEPLICKÁ MUZEJNÍ NOC

VII. TEPLICKÁ MUZEJNÍ NOC

V roce 2011 se koná již 7. ročník Festivalu muzejních nocí, který bude probíhat ve dnech 20. května až 11. června 2011. Celorepublikový festival, který pořádá od roku 2005 každoročně Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Národním muzeem, zastřešuje jednotlivé akce muzeí a galerií a poskytuje platformu pro společnou kooperaci, a také pro lepší informovanost veřejnosti o nabídce našich kulturních institucí. Festival se tak stal ojedinělou akcí – významným kulturním a společenským fenoménem, který nemá svým rozsahem v Evropě obdoby.  

Regionální muzeum v Teplicích se do Festivalu muzejních nocí zapojuje pravidelně. Letošní ročník byl již sedmý v pořadí a uskutečnil se v pátek 27. května 2011, tedy tradičně večer před Zahájením lázeňské sezóny v Teplicích.

Program začínal již odpoledne dětským programem (15.30, 16.00, 16.30 hod.), jehož náplní byla interaktivní prohlídka vybraných expozic s průvodci v dobových kostýmech. Děti si vyzkoušely, co to obnáší být v muzeu přírodovědcem, knihovníkem nebo archeologem. Soutěžily a vyhrávaly drobné odměny.

Od 19.00 – 24.00 hodin se konala večerní muzejní noc. Návštěvníci si v předprodeji mohli zakoupit vstupenku v částce 50,- Kč na prohlídku s průvodci v dobových kostýmech, kteří je provedli vybranými expozicemi, kde se návštěvníci postupně setkali s italskou Comedií dell´arte v zámeckých pokojích, v rokokovém sále se zaposlouchali do hudby studentů teplické konzervatoře, navštívili renesanční sál s původním kazetovým stropem a modely dnes již neexistujícího Zeleného kostela v Trnovanech a židovské synagogy v Lipové ulici. V expozici lázeňství mohli ochutnat Bílinskou kyselku a další léčivé vody, např. Zaječickou hořkou nebo Bílinskou jaterní a žaludeční a seznámili se s některými poměrně drastickými historickými metodami léčby, jenž byly provozovány v lázeňských domech (pouštění žilou, přikládání pijavic nebo baněk). V nejnovější expozici teplického muzea, v románském křídle zámku, návštěvníky uvítala česká královna Judita, zakladatelka kláštera benediktinek, který původně stával na místě dnešního zámku. Klášter byl architektonický komplex, jenž byl naprosto soběstačný. Vařilo se zde pivo, vyráběl se med, chovala se zvířata i pěstovaly byliny. Proto muzeum připravilo v této části objektu ukázku včelařství a ochutnávku piva Teplická jedenáctka pivovaru Bernard.

Ve 22 hodin se návštěvníci mohli těšit na ohňovou show skupiny Pantha - Rei na nádvoří zámku, která byla přístupná pro všechny, kteří měli zakoupenou vstupenku na kteroukoli hodinu.  

V čase 19.00 – 24.00 hod. bude také pro veřejnost zpřístupněna aktuální výstava hraček v jízdárně zámku KDO MÁ HRAČKU, NEZLOBÍ.

 

Video ze VII. Teplické muzejní noci na téma Benátská noc si můžete prohlédnout zde http://www.youtube.com/watch?v=RCWWQjyUGT0&NR=1

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek