Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2011 Výstavy 2011 → „KDO MÁ HRAČKU, NEZLOBÍ“

Výstavy 2011

KDO MÁ HRAČKU, NEZLOBÍ

Hračky představují nepochybně významnou součást života dítěte. Přinášejí mu radost a zábavu, zároveň je však nejrůznějším způsobem seznamují s okolním světem. Pokud bychom chtěli zachytit historický vývoj hraček v celé jeho šíři a pestrosti, nestačilo by nám pro výstavu ani několik teplických zámků. Soustředili jsme se proto jen na poměrně nedávné období, které jsme přibližně časově ohraničili léty 1900 – 1989. Jedná se tedy o hračky, s nimiž si hráli rodiče, prarodiče, případně praprarodiče dnešních dětí.   Z velkého množství hraček, které by bylo možno vystavit, jsme vybrali několik tématických okruhů, které jsou podle našeho názoru typické a snažíme se pomocí vystavených předmětů přiblížit vám jejich vývoj v daném období. Některé (např. autodráhy) jsme vynechali, neboť pro srovnání nám schází již zmiňovaný prostor. Nezlobte se proto na nás, pokud zde zrovna vaši oblíbenou hračku nenajdete. Na druhou stranu si můžete některé hry a hrací aktivity sami vyzkoušet.   Vystavené předměty pocházejí jednak z našich sbírek, jednak z fondů jiných institucí a ze sbírek soukromých.

 

 

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek