Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2011 Výstavy 2011 → „Výstava mladých fotografů“

Výstavy 2011

Výstava mladých fotografů

„Velmi divná, tichá provincie“ („Very strange quiet province“) - to je název výstavy mladých fotografů organizované Nadačním Fondem Mezinárodní Fórum mládeže. Výstava vznikla v rámci kulturního programu - V. Mezinárodní plenér dětí a mládeže. Tradiční akce organizována Nadačním Fondem Mezinárodní Fórum mládeže pod vedením předsedy správní rady Ing. Lyiudmily Zhuravlevy.

Foto projekt „Velmi divná, tichá provincie“ („Very strange quiet province“) obsahuje kolem 50 fotografií pořízených ve starodávném ruském maloměstě Pereslavl-Zalesský, kde pod vedením Vladimira a Marii Opara mladí umělci (žáci a studenti), účastníci umělecké skupiny ARTFOR, v době prázdnin v letech 2006-2010 uskutečnili fotografování. Fotografie zachycují tichý, venkovský život starodávného ruského města a jsou sestaveny do jediného celku, jako film. Hudebním podkladem video filmu jsou zvuky a etnická japonská hudba. Využiti jiné kultury dává možnost vnímat fotografie z jiného úhlu pohledu.

V teplickém muzeu je představeno 50 fotografii a video film, který na základě fotografií vytvořili Vladimir a Maja Opara. Fotografický projekt „Velmi divná, tichá provincie“ („Very strange quiet province“) byl představen v Moskvě na Mezinárodní výstavě mladých fotografů, v průběhu let 2010-2011 byl projekt vystaven na vernisážích moderního umění v Německu („OSTRALE 2010", Dresden), Polsku (Out of OSTRALE´010. Katowice), Belgii (“Out of OSTRALE`010" , Eurpen) a Maďarsku (“Out of OSTRALE`010", Pecs).

Vstup volný.

Více informací na www.children-festivals.com

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek