Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Archiv 2011 Výstavy 2011 → „Buršácký spolek Elektra. Od Teplic po Mnichov“

Výstavy 2011

Buršácký spolek Elektra. Od Teplic po Mnichov

Tato malá výstava si klade za cíl seznámit veřejnost s jedním z mnoha desítek teplických spolků, které před rokem 1945 utvářely čilý společenský život lázeňského města. Iniciována byla členy její nástupnické organizace, dodnes vyvíjející činnost v sousedním Německu. Buršácký spolek (z německého Bursche-chlapec, junák) byl uskupením mladých lidí, většinou studentů, v tomto případě v oboru elektrotechniky, které do svých řad ale přijímalo i další zainteresované. Bez spolkové činnosti si ostatně nebylo možno život lázeňských Teplic přelomu 19. a 20. století představit, právě spolky pořádaly nejrůznější slavnostní akce, plesy, ohňostroje, zábavy. Regionální muzeum touto výstavkou zahajuje rozsáhlejší projekt, v jehož rámci bude veřejnost s jednotlivými spolky na Teplicku seznamována.

Kurátor výstavy: PhDr. Jan Kilián, Ph.D.
  


 

 

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek