Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Ve státní svátek 5. a 6. 7. (i v pondělí) máme otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Archiv 2012 Výstavy 2012 → „To vajíčko malovaný, je od srdce darovaný“

Výstavy 2012

To vajíčko malovaný, je od srdce darovaný

Velikonoční výstava prezentuje tradiční velikonoční zvyky a pověry z venkovského i měšťanského prostředí. Dále návštěvníkům přibližuje recepty tradičních velikonočních pokrmů a rozličné typy českých velikonočních kraslic. Nelze opomenout velký význam Velikonoc jako nejvýznamnějšího křesťanského svátku, který je spojen s ukřižováním a vzkříšením Ježíše Krista. V této souvislosti si návštěvnici mohou prohlédnout devocionální předměty spojené s příběhem Ježíše Krista.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 15. března 2012 v 17 hodin ve výstavních místnostech teplického zámku.

Fotografie z vernisáže

Ve středu 28.3.2012 v 17 hodin se ve Společenském klubu v 1. patře teplického zámku (vchod z Jazz clubu Teplice) konala přednáška Lidové odívání Severozápadních Čech doplněná předvedením originálních součástí i kopií historických oděvů.  Přednášku vedla Pavla Hampton z Litoměřic (majitelka litoměřického krojového ateliéru Zlatá srnka a vedoucí dětského krojového souboru Špendlík). Akce byla doprovodným programem k velikonoční výstavě.

Video z vernisáže

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek