Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv 2012 Výstavy 2012 → „To vajíčko malovaný, je od srdce darovaný“

Výstavy 2012

To vajíčko malovaný, je od srdce darovaný

Velikonoční výstava prezentuje tradiční velikonoční zvyky a pověry z venkovského i měšťanského prostředí. Dále návštěvníkům přibližuje recepty tradičních velikonočních pokrmů a rozličné typy českých velikonočních kraslic. Nelze opomenout velký význam Velikonoc jako nejvýznamnějšího křesťanského svátku, který je spojen s ukřižováním a vzkříšením Ježíše Krista. V této souvislosti si návštěvnici mohou prohlédnout devocionální předměty spojené s příběhem Ježíše Krista.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 15. března 2012 v 17 hodin ve výstavních místnostech teplického zámku.

Fotografie z vernisáže

Ve středu 28.3.2012 v 17 hodin se ve Společenském klubu v 1. patře teplického zámku (vchod z Jazz clubu Teplice) konala přednáška Lidové odívání Severozápadních Čech doplněná předvedením originálních součástí i kopií historických oděvů.  Přednášku vedla Pavla Hampton z Litoměřic (majitelka litoměřického krojového ateliéru Zlatá srnka a vedoucí dětského krojového souboru Špendlík). Akce byla doprovodným programem k velikonoční výstavě.

Video z vernisáže

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek