Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Ve státní svátek 5. a 6. 7. (i v pondělí) máme otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Archiv 2013 Výstavy 2013 → „JEŠTĚ NEJSME DO ŠROTU - fotografická výstava skupiny TOTAL“

Výstavy 2013

JEŠTĚ NEJSME DO ŠROTU - fotografická výstava skupiny TOTAL

1.3. - 7.4.2013 / Jízdárna

Jsme skupina teplických fotografů. Náš kolektiv vznikl během roků 1969 až 1971. Odtrhli jsme se od fotokroužku „BONEX“ a založili jsme fotoklub TOTAL. Obesílali jsme domácí a zahraniční fotovýstavy. Nejvíce společných výstav jsme měli pochopitelně v Teplicích. Prakticky všichni členové měli řadu samostatných, autorských výstav jak doma, tak i v zahraničí.
Jak čas běží, stárneme. Pořád se ale pravidelně scházíme každý čtvrtek (jak jinak než v hospůdce) a pořád tvoříme. Pochopitelně, že jsme vyměnili analogovou techniku za digitální! Zpracování obrazových souborů v některém z grafických editorů je samozřejmostí. V ovládání moderní fotografické techniky se můžeme poměřit s mnohem mladší generací. A máme v mnoha vědomostech navrch. My jsme se museli naučit ovládat a nastavit naše analogové foťáky ručně! Na rozdíl od mnoha mladých víme, co je to hloubka ostrosti, kompozice a další věcičky, které dnes digiťák nastavuje sám (a ne vždy tak dobře, jak se uvádí v reklamě).
A protože čas je neúprosný, několik našich členů již není mezi námi, rozhodli jsme se udělat společnou výstavu naší současné fotografické tvorby. Nechci „malovat čerta na zeď“, ale třeba už těch společných víc nezvládneme. Zatím ale ještě zdaleka nejsme „do šrotu“!

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 28. února od 17 hodin v Jízdárně teplického zámku.

Fotografie z vernisáže

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek