Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Archiv 2017 Výstavy 2017 → „ANTONÍN LÁBR - výběr z díla (1917- 2015)“

Výstavy 2017

28. 7. – 17. 9. / III. výstavní místnost
ANTONÍN LÁBR - výběr z díla (1917- 2015)
Před 120 lety byla otevřena první expozice teplického muzea, V průběhu let se samozřejmě mnohokrát proměnila a především se změnilo sídlo muzea. S jeho působením v zámeckých budovách je spojeno jméno teplického výtvarníka Antonína Lábra, jehož osobní i profesní život je propojen šťastnými sedmičkami. První v řadě stojí u data jeho narození, druhá je spojena s rokem 1947, ve kterém zahájil činnost v teplickém muzeu a poslední se váže k roku 1977, kdy práci v muzeu ukončil. V průběhu tří desetiletí založil tradici expozice gotického a barokního umění, která ač dnes již obsahem změněná, patří k pokladům teplického muzea. Sté výročí narození A. Lábra připomene malá výstava výběrem z Lábrovy volné tvorby v doprovodu fotodokumentace realizací návrhů kovaných architektonických detailů, z nichž některé jsou dodnes součástí prostor teplického muzea. 

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 27. 7. 2017 v 17 hodin.

Fotografie z vernisáže

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek